Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
24 Eylül 2015, 22:38

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun ilimizdeki tüm öğrenci,öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. 

Giresun’da  eğitim seviyesinin daha yukarılara çıkartılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstereceğiz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunun ilimizdeki tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için ilimizde Devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir.

Bu süreçte velilerimizin çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulları sahiplenmelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Biz hiçbir zaman durumumuzu yeterli görmeyeceğiz ve eğitimde sürekli bir gelişim için ortak akılda buluşarak eğitim kalitemizi arttırmak için çalışacağız.

Sevgili Öğrenciler;

İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı benimsemelisiniz. Derslerinize çok çalışınız. Mutlaka bir hedefiniz olsun. Bu hedefiniz doğrultusunda da başarının yolunun çalışmaktan geçtiğini asla unutmayınız. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz.

Değerli eğitim yöneticileri ve öğretmenler;

Topluma hizmet veren her meslek saygındır ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı kutsallık taşımaktadır. Sizlere emanet eden çocukları Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

Velilerimizin de okul-öğrenci, okul-veli ilişkilerinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiklerini biliyoruz. Temennimiz bu ilişkilerin daha kısa aralıklarla ve daha sistemli bir şekilde devam etmesidir.

Bu duygularla eğitim-öğretim yılının İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, tüm öğrenci, öğretmen ve velilere sonsuz sevgilerimi sunarım.

Giresun Valiliği

Haberi Ekleyen: Görman Hesler

Bu haber 1490 defa okunmuştur.

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Sol Parti; Eşit, Parasız ve Laik Eğitim İstedi

Sol Parti; Eşit, Parasız ve Laik Eğitim İstedi Sol Parti Giresun İl Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile eğitimde eşit, parasız ve laiklik sözü verdi.

Sınav Merkezli Eğitime Son

Sınav Merkezli Eğitime Son Eğitimin niteliğini olumsuz etkileyen SINAV SİSTEMİNİN öncelikle sorgulanması gerekir.

Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak? okulların başlama tarihini kesin olarak bildirdi

17 Nisan Okulların Tatil

17 Nisan Okulların Tatil Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yaptığı açıklamayla son buldu

Diploması sahte çıktı

Diploması sahte çıktı R.G.S.'nin, 19 yıl sahte diplomayla öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

GÖRELE ' DE HAVA DURUMU

GIRESUN

RÖPORTAJ

Murat Kul ile balıkçılık üzerine söyleşi

Murat Kul ile balıkçılık üzerine söyleşi

ARŞİVLEN HABERLER

Arama
ssssssssssssssssssssssssssssssssssss