Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı


Açıklama: Yeni eğitim ve öğretim sezonunun ilimizdeki tüm öğrenci,öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2015
Geçerli Tarih: 03 Ekim 2022, 05:34
Site: Görele Sol Platformu
URL: http://www.gorelesol.com/haber_detay.asp?haberID=22041


Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. 

Giresun’da  eğitim seviyesinin daha yukarılara çıkartılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstereceğiz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunun ilimizdeki tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için ilimizde Devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir.

Bu süreçte velilerimizin çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulları sahiplenmelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Biz hiçbir zaman durumumuzu yeterli görmeyeceğiz ve eğitimde sürekli bir gelişim için ortak akılda buluşarak eğitim kalitemizi arttırmak için çalışacağız.

Sevgili Öğrenciler;

İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı benimsemelisiniz. Derslerinize çok çalışınız. Mutlaka bir hedefiniz olsun. Bu hedefiniz doğrultusunda da başarının yolunun çalışmaktan geçtiğini asla unutmayınız. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz.

Değerli eğitim yöneticileri ve öğretmenler;

Topluma hizmet veren her meslek saygındır ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı kutsallık taşımaktadır. Sizlere emanet eden çocukları Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

Velilerimizin de okul-öğrenci, okul-veli ilişkilerinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiklerini biliyoruz. Temennimiz bu ilişkilerin daha kısa aralıklarla ve daha sistemli bir şekilde devam etmesidir.

Bu duygularla eğitim-öğretim yılının İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, tüm öğrenci, öğretmen ve velilere sonsuz sevgilerimi sunarım.

Giresun Valiliği


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster