Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Görele'ye yeni Kaymakam atandı


Açıklama: Ermiş gitti Özdemir geldi
Kategori: Görele
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2020
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2022, 19:51
Site: Görele Sol Platformu
URL: http://www.gorelesol.com/haber_detay.asp?haberID=26900


Görele’ye yeni Kaymakam

Ermiş gitti Özdemir geldi

Giresun'un Görele İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'in İstanbul Çatalca'ya atanmasının ardından, boşalan Görele Kaymakamlığı'na atanan Uşak Eşme İlçe Kaymakamı Murat Özdemir görevine başladı.

Kaymakamlık binası önünde kurum amirleri tarafından karşılanan Kaymakam Özdemir, Görele'ye atanmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, "İnşallah bizler ve Görelemiz için hayırlı olur. Görev süremiz boyunca adalet ve hakkaniyet prensiplerini önceleyerek halkımıza layık olduğu hizmetleri sunmaya gayret göstereceğiz. Ekip ruhuyla hareket ederek halkımızın ihtiyaç, talep ve beklentilerini karşılamak için var gücümüzle çalışacağız. Umarım ilçemiz için katma değer oluşturur ve ayrılırken de hoş bir seda bırakırız" dedi.

Murat Özdemir Kimdir?

01.02.1979 tarihinde Rize’nin Derepazarı ilçesinde doğan Kaymakam Murat Özdemir 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bir süre Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında Ordu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Edirne’nin Süloğlu ve Trabzon’un Hayrat ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Bakanlıkça gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde "Avrupa Yönetişimi (European Governance)" üzerine yüksek lisans yaptı. Sırasıyla yerine getirdiği Giresun-Dereli (2008-2011), Erzurum-Karayazı (2011-2013), Gümüşhane-Şiran (2013-2017) Kaymakamlıkları ve Kars Vali Yardımcılığı (2017-2018) görevlerinin ardından 19.03.2018 tarihi itibariyle Eşme Kaymakamı olarak görevlendirilen Kaymakam Özdemir temmuz ayında Görele kaymakamlığına atanarak görevine başladı. Kaymakam Özdemir Dr. Öğr. Üyesi Banuçiçek Özdemir ile evlidir.


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster