Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Altın kemerini Atatürk'e götürdü


Açıklama: Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık altın kemerini Atatürk'e götürdü.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 04 Aralık 2022, 02:36
Site: Görele Sol Platformu
URL: http://www.gorelesol.com/haber_detay.asp?haberID=22477


Altın kemerini Atatürk’e götürdü

Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık altın kemerini Atatürk'ün naaşının bulunduğu Anıtkabir'e götürdü.

Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık, kazandığı Dünya Şampiyonluk kemerini, Atatürk’ün naaşının yattığı Anıtkabir’e götürdü. Aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye gelen Arık, saygı duruşunda bulundu, ardından Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Arık, özel deftere şunları yazdı: “Çocuklarımıza seni ve kurduğun Cumhuriyeti anlatacağım. Doğruyu bilen yanlışı görür.”

Ancak Ünsal Arık, kemerini TSK Spor Okulları ve Özel Eğitim Komutanlığı’na armağan edemedi. Arık, bu konuda, “Bize kötü bir haber geldi. Önce müzeye kabul edilir mi edilmez mi karar verilecekmiş. Ben o kararın niye böyle verildiğini biliyorum. Ama onu da konuşmaya gerek yok” dedi.

Henüz yöneticilerden tebrik telefonu almadığını da belirten Arık, “Benden sonraki nesiller bu sorunu yaşamasın. Ben artık biliyorum. Ünsal Arık’ın önü kolay kolay açılmayacak. Benim önüm her zaman kapanacak. Çünkü ben yolumu belirledim. Bugün bu bayrak dalgalanıyorsa Ata’mın sayesinde.. Bunu hiç kimse unutmasın” diye konuştu.

Bundan sonraki kariyerinin sponsorlara bağlı olduğunu belirten Arık, “Her kapı kapalı. Sponsor olmak isteyenler veremiyor, şirketleri kapanacak diye korkuyorlar. Türkiye bu hale geldi” dedi.

“TÜRKİYE’DEN ÇOK BİR ŞEY İSTEMİYORUZ,DESTEK OLSUNLAR YETER”

Ünsal Arık’ın babası Mustafa Arık ise şöyle konuştu:

“Şu ana kadar buralara kendi tırnaklarımızla kaza kaza geldik. 4 bin 500 lira Tekirdağ’a giderken ben verdim. Allah oğluma dünya şampiyonluğunu nasip etti bunun gururunu yaşıyorum. Almanya’da dünya şampiyonu olduğunda doğduğu şehrin belediye başkanı tören düzenledi. Altın defterlerine imza attı bizi onurlandırdılar. Biz Türkiye’den çok bir şey istemiyoruz, sırtımızı sıvazlasınlar yeter. Biz sadece destek istiyoruz. Maalesef bütün kapılar kapalı. Yapmak isteyenler de yapamıyorlar.”

sözcü


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster