Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Azerbaycan 'Türkiye bize şike teklif etti'


Açıklama: Azerbaycan Milli Takımının eski kaptanı Terlan Ehmedov,Türkiye'den kendilerine şike teklif ettiğini söyledi
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 06 Mart 2015
Geçerli Tarih: 07 Şubat 2023, 18:49
Site: Görele Sol Platformu
URL: http://www.gorelesol.com/haber_detay.asp?haberID=20629


'Türkiye bize şike teklif etti'

Azerbaycan Milli Takımının eski kaptanı Terlan Ehmedov, Türkiye'den kendilerine şike teklif ettiğini söyledi.

Azerbaycan Milli Takımının eski kaptanı Terlan Ehmedov’dan şok sözler geldi!

Ülkesinin basınına konuşan Ehmedov, Türkiye ile 2002 yılında oynadıkları ve millilerimizin 1-0 kazandığı maçtan önce ‘şike teklifi’ aldıklarını iddia etti.

Ehmedov, “Türkiye milli takımı o zaman bizden maçı satmamızı istedi. Bu iddialarımı o zamanki Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA) başkanı Fuad Musayev de onaylayabilir. Azerbaycan Milli Takımının kaptanı olarak benim düşüncemi de sordu. Ben bu maçta şike olursa sahaya çıkmayacağımı bildirdim. Hatta o zamanki Azerbaycan milletvekillerinden bazıları da bana oyunda yenilmemiz için baskı yapıyordu.” dedi. Ehmedov ayrıca Türkiye’nin 2. sıra için çekiştiği Slovakya’ya karşı da Azerbaycan’ın puan kazanması yönünde baskı uyguladığını sözlerine ekledi.

Azerbaycanlı futbolcu, “Ben şike olaylarına karışan bir insan değilim . Kimse bana ‘maç ver, maç sat’ önerisinde bulunamaz” diyerek yaşandığını iddia ettiği olaylara sert tepki koydu.

2002 Dünya Kupası Grup Elemelerinde 4. Grupta yer alan Türkiye, Azerbaycan’ı deplasmanda 1-0, Türkiye’de ise 3-0 mağlup etmişti. Gruptan 2. olarak çıkan Türkiye, Dünya Kupasını ise 3. olarak tamamlamıştı.

(Sporx)


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster