Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


CHP'de Bulancak Komedisi


Açıklama: Fatma Karaibrahim Canik ortada yok
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2014
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2022, 20:27
Site: Görele Sol Platformu
URL: http://www.gorelesol.com/haber_detay.asp?haberID=19158


CHP'de Bulancak Komedisi

Fatma Karaibrahim Canik ortada yok.

CHP Genel merkezi İlçe Başkanlığı görevine atadı,İl Başkanı Eşref Karaibrahim görevden aldı ve kayyum atadı.Ancak,partinin anahtarları Fatma hanımla birlikte kayıp!

1999 ve 2014 yerel seçimlerinde Bulancak Belediye Başkanlığına aday olan Fatma Karaibrahim Canik, kısa bir süre önce Bulancak İlçe Başkanlığı'na yeniden atandı. Ancak karaibrahim iddialara göre 'kongre kararı almadığı için' İl Başkanı Eşref Karaibrahim tarafından görevinden alındı. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz ise, ilça başkanlığına kayyum olarak  atandı. 

Karaibrahim kapıda kaldı

Ancak bu süreçte ilginç bir gelişme yaşandı. İddialara göre, İl Başkanı Eşref Karaibrahim, parti yöneticileri ve Ömer Mustafa Yılmaz ve arkadaşları ile partiye kapısı kapalı olduğu için giremedi. Partinin anahtarı Fatma Karaibrahim Canik'le birlikte kayıplara karışmıştı. Canik'ten partiyi teslim alamayan Karaibrahim, tutanakla durumu tespit ederek İlçe Seçim Kuruluna ve genel merkeze bildirdi.Partiye çilingir çağrılarak girildiği de iddia edildi. 

Tüm bu yaşanan gelişmelerle ilgili CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim'in bir açıklama yapmaması ise garip karşılanıyor. Karaibrahim'in böylesine kamuoyu ve partililerin merak ettiği bir konuda suskun kalmasına bir anlam verilemiyor. 

Ömer Mustafa Yılmaz "Kayyum Başkan" oldu

Öte yandan CHP Bulancak İlçe Başkanlığı görevine kayyum başkan olarak atanan Ömer Mustafa Yılmaz, "Yasal presedürleri tamamlayaceğız ve geçici olarak atanan beş kişilik yönetimle  partiyi kongreye hazırlayacağız. Bu bir parti görevidir. Herkese hayırlı olacağına inanıyorum" dedi.

Yılmaz görevi resmi olarak devraldıktan sonra bir açıklama yapacağını söyledi. 

1 ay içinde gerçekleşecek kongrede,Canik'in yeniden aday olacağı belirtiliyor. 

Giresun28haber


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster